Akademia Umiejętności Matematycznych

"DRZWI OTWARTE"

dla uczniów klas 1-8 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych

Umiejętności matematyczne są bezcenne dla każdego człowieka.
     Pozwalają łączyć fakty i wyciągać logiczne wnioski z informacji: uczniom w szkołach, lekarzom w diagnozach, śledczym w dochodzeniach, prawnikom w umowach, przedsiębiorcom w planowaniu, ......, każdemu - np. w czytaniu ze zrozumieniem lub mądrym robieniu zakupów.

Zapraszamy na próbki zajęć kształcących u uczniów szkół takie umiejętności matematyczne, których posiadanie zmienia poziom ich edukacji matematycznej i jest źródłem ich osobistych sukcesów:

a) zabawę zadaniami VI edycji Konkursu Matematyczne Preteksty i łamigłówkami:
10:00-10:45 - uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej,
11:00-11:45 - uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej oraz gimnazjum,
12:00-12:45 - uczniów szkół ponadgimnazjalnych,

b) przygotowujących do bardzo ważnych egzaminów:
13:00-13:45 - matematycznej części Egzaminu ósmoklasisty,
14:00-14:45 - Matury z matematyki na poziomie podstawowym,
15:00-15:45 - Matury z matematyki na poziomie rozszerzonym,

w soboty:Wałbrzychu (ul. Psie Pole 10): 18 maja i 8 czerwca, a we Wrocławiu (ul. Dąbrowskiego 42): 25 maja i 15 czerwca - 2019 r.

Warsztaty poprowadzi współautor najlepszego podręcznika do matematyki w Europie oraz 19 innych podręczników szkolnych, zbiorów zadań i poradników dla nauczycieli; autor książki "Matematyczne Preteksty. 50 zadań"; autor ogólnopolskiego Konkursu Matematyczne Preteksty; wieloletni członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki; członek Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej .

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w sali oraz konieczność przygotowania odpowiedniej liczby materiałów dla uczestników, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja:

Pozostałe informacje i formularz rejestracyjny