Akademia Umiejętności Matematycznych

zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
na bezpłatne spotkania wiosenne
z piękną, prostą i radosną matematyką.

Warsztaty poprowadzi Marek Matejuk
współautor najlepszego podręcznika do matematyki w Europie (jedna z zaledwie kilkunastu takich osób w Polsce) oraz 19 innych podręczników, zbiorów zadań i poradników dla nauczycieli,
autor książki "Matematyczne Preteksty. 50 zadań",
autor ogólnopolskiego Konkursu Matematyczne Preteksty,
uczestnik Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych,
uczestnik Maratonów Matematycznych,
wieloletni członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki,
członek Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Matematycznej,
nauczyciel matematyki.

Warsztaty przeznaczone są zarówno dla tych, którzy chcą dodatkowo rozwijać swoje zainteresowania matematyczne, jak i dla tych, którzy oczekują pomocy i chcieliby zobaczyć matematykę szkolną od innej strony, niż oglądali ją dotychczas.
     Przyszłoroczni maturzyści mogą poznać styl pracy, dodatkowo przygotowującej ich do matury z matematyki w 2019 roku, w formie próbki kursu przedmaturalnego.

Spotkania w grupach dobranych poziomami będą trwały po 45 lub 60 minut i odbędą się:
w Wałbrzychu (ul. Psie Pole 10), w sobotę  16 czerwca 2018 r.
we Wrocławiu (ul. Dąbrowskiego 42), w soboty: 19 maja 2018 r. i 9 czerwca 2018 r.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w sali, konieczna jest wcześniejsza rejestracja, w celu rezerwacji miejsca.

Więcej informacji i formularz rejestracyjny
wiosennych spotkań sobotnich.