Radosna Matematyka dla uczniów gimnazjów.

Wałbrzych - Wrocław (szczegóły w części kontakt)

O tym, które cykle zajęć zostaną uruchomione, decyduje kolejność zgłaszania się uczestników i liczba chętnych.

1/7. Kółko matematyczne.

Pierwszy z cyklu sobotnich wykładów
dla gimnazjalistów.
     Rozwiązujemy odpowiednio dobrane zadania, uczestnicy słuchają miniwykładów (powtarzających wiedzę szkolną w innej narracji lub rozszerzających ją) oraz cieszymy się zabawami matematycznymi i łamigłówkami.

Celem zajęć jest pokazanie matematyki jako nauki prostej i przyjemnej oraz przygotowanie uczniów do konkursów matematycznych ich poziomu edukacyjnego.

Bardzo ważnymi efektami udziału w cyklu są również bardzo dobre oceny szkolne i poczucie sukcesów z matematyki oraz bardzo dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego.

Podane poniżej ceny dotyczą grup min. ośmioosobowych.
     Koszt spotkania dla jednego uczestnika - przed udzieleniem rabatów - przy zapłacie w ratach miesięcznych, płatnych z góry, to:
     w Wałbrzychu - 20,00 zł za 45 minut zajęć;
     we Wrocławiu - 25,00 zł za 45 minut zajęć.

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu ze mną.

Jeżeli interesują Cię sprawy Akademii Umiejętności Matematycznych to zamów newslettery.

2/7. Szkolne kółko matematyczne.

Jeżeli z jednej szkoły zgłosi się co najmniej 8 osób na zajęcia opisane wyżej, to istnieje możliwość odbywania spotkań cyklu w tej właśnie szkole. Oczywiście, jeśli taka grupa uzyska wcześniej zgodę dyrekcji swojej placówki.

Ceny i rabaty

Koszty zajęć ustalane są indywidualnie z osobą reprezentującą grupę rodziców uczniów.

Rekrutacja

Zainteresowanych zajęciami Radosnej Matematyki w szkole proszę o kontakt ze mną.

3/7. Kurs przygotowujący do egzaminu gimnazjalnego.

To cykl zajęć dla tych uczniów trzecich klas gimnazjów, którzy chcą szczególnie dobrze przygotować się do egzaminu podsumowującego ich wiedzę i umiejętności zdobyte w gimnazjum oraz dającego przepustkę do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej.

w Wałbrzychu - 15,00 zł za 45 minut zajęć;
     we Wrocławiu - 20,00 zł za 45 minut zajęć.

4/7. Zajęcia wyrównawcze.

To cykl zajęć grupowych dla tych uczniów, którzy boją się matematyki lub mają z nią problemy w szkole.
     Uczniowie klas pierwszych pracują w osobnej grupie, a uczniowie klas drugich w osobnej. Uczniów klas trzecich zapraszam do kursu przygotowującego do egzaminu gimnazjalnego (jak wyżej).

Bardzo ważnymi efektami udziału w cyklu są: poczucie "matematycznej" pewności siebie, pozbycie się lęku przed matematyką, polubienie jej i lepsze oceny szkolne.

Rozwiązujemy odpowiednio dobrane zadania, uczestnicy słuchają miniwykładów (powtarzających wiedzę szkolną w innej narracji lub rozszerzających ją) oraz cieszymy się zabawami matematycznymi.

w Wałbrzychu - 15,00 zł za 45 minut zajęć;
     we Wrocławiu - 20,00 zł za 45 minut zajęć.

5/7. Spotkania indywidualne.

Jeśli ktoś chce, abym pracował z jego dzieckiem indywidualnie, to służę swoją osobą, w miarę moich możliwości czasowych.

Ceny i rabaty

Koszt spotkania, przy zapłacie w ratach miesięcznych, płatnych z góry, to:
     w Wałbrzychu - 60,00 zł za 45 minut zajęć;
     we Wrocławiu - 90,00 zł za 45 minut zajęć.

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu ze mną.

6/7. Książki serii Matematyczne Preteksty.

"Matematyczne Preteksty. 50 zadań. Arkusze dla ucznia" kształci twórczość matematyczną u uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
     Jest modyfikacją wcześniejszej książki - "Matematyczne Preteksty. 50 zadań" - i zawiera nietypowe zadania szkolne, będące początkami matematycznych ścieżek.

Służy do samodzielnej (lub z rodzicami) pracy ucznia, do pracy w klasie pod kierunkiem nauczycieli albo do pracy w małej grupie.

Sprawia radość i pomaga przygotowywać się do konkursów oraz do Egzaminu gimnazjalnego, szczególnie w zakresie wykorzystania wiedzy w praktyce.

"Matematyczne Preteksty. 50 zadań" to książka dla nauczycieli, studentów, rodziców, pasjonatów matematyki oraz uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, a także dla uczniów późniejszych klas szkół podstawowych, jeśli pracują oni nad zadaniami w ścisłej współpracy z nauczycielem lub rodzicem lubiącym matematykę.

7/7. Radosne Sześciany

Poprzez zabawę (a więc najlepszą z metod) kształcą najlepsze cechy edukacyjne u każdego (potwierdzone badaniami naukowymi): skupienie, cierpliowść, wytrwałość, inteligencję matematyczno-logiczną i wizualno-przestrzenną oraz jedną z najważniejszych matematycznych umiejętności - logikę przestrzenną.

Wg dwuletnich badań porównawczych, przeprowadzonych na Wolnym Uniwersytecie w Brukseli, dzieci z grupy bawiącej się Radosnymi Sześcianami: 1) nie miały problemów w szkole ... na żadnym przedmiocie oraz 2) osiągały wyraźnie lepsze wyniki z matematyki i przedmiotów pokrewnych.

Świetne równeż na czas radosnych wakacji i podróży, bez względu na pogodę.

Zapraszam do zapoznania się z szerszą informacją o Radosnych Sześcianach.

Zamawianie newsletterów

Rabaty Akademii

Dla firm i instytucji

Bezpłatne spotkania w wiosenne soboty

WakacyjnaMatematyka.pl

Poprawa-Matury.pl

Ogólnopolski Konkurs Matematyczne Preteksty
www.MatPret.pl

Książki:

Matematyczne Preteksty. 50 zadań. Arkusze dla ucznia

Matematyczne Preteksty. 50 zadań

"Laurki" od milusińskich ze szkół

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje e-mail'em to zapisz się na listę korespondencyjną - informacje w stopce strony.

18-07-2016. Instytut Matematyczny Uniwersytetu Wrocławskiego.
Miałem przyjemność prowadzić warsztaty dla uczestników międzynarodowej konferencji Children’s Mathematical Education - CME’16.
www.cme.rzeszow.pl