Matura z matematyki – przygotowanie diagnozujące

Kliknij i przeczytaj o prowadzącym przygotowanie diagnozujące Uczniów klas maturalnych i uczniów klas przedmaturalnych, chcących osiągnąć jak najlepszy wynik na poziomie podstawowym Matury z matematyki, zapraszam na bezpłatny ogólnopolski kurs diagnozujący.

Celem kursu jest kształcenie umiejętności matematycznych, a szczególnie tych, bez których nie da się osiągnąć bardzo dobrego wyniku z matematyki na Maturze.

Czym są umiejętności matematyczne?

To zdolności do łączenia faktów i wyciągania wniosków matematycznych.
Można je poznać po skutkach, jakie niosą.
Na przykład, podczas lekcji w szkole, wszyscy uczniowie klasy 2A poznają przecież tę samą wiedzę i słyszą ten sam język matematyczny. Jednak po najbliższej kartkówce, dotyczącej tej właśnie lekcji, ich wyniki są bardzo różne.
Ponownie bardzo upraszczając i zakładając, że wszystkim zależało na jak najlepszym wyniku oraz że nie oszukiwali podczas pisania tej kartkówki, najlepsze efekty osiągnęli ci, którzy mieli najlepiej wykształcone umiejętności matematyczne.

Kształcenie umiejętności matematycznych to właśnie moja specjalność i pasja 🙂
Kilka słów o mnie.

Każdy uczestnik kursu

będzie cyklicznie otrzymywał porcję zadań do wykonania. Następnie, do każdej takiej porcji, otrzyma
1) swoje indywidualne wyniki oraz omówienie tych zadań (przykłady poprawnych rozwiązań, ze wskazaniem możliwych „pułapek”);
2) średnie wyniki wszystkich uczestników przygotowania diagnozującego;
3) jeśli wybierze taką opcję – średnie wyniki tych uczestników kursu, którzy ubiegają się o przyjęcie na tę samą przyszłą uczelnię i na ten sam kierunek na tej właśnie uczelni (informacja bezcenna przed Maturą, bo pozwala z wyprzedzeniem ocenić szanse rekrutacyjne i ewentualnie podjąć kroki poprawiające sytuację).

Udział w kursie można zgłaszać w dowolnym momencie, ale oczywiście najlepiej zrobić to jak najwcześniej.
Uczniowie klas przedmaturalnych mogą brać udział w kursie również w przyszłym roku szkolnym.

W roku szkolnym 2020/2021, pierwsza porcja zadań zostanie wysłana do tych uczestników, którzy zgłosili swój udział do 26-01-2021 r. a następnie potwierdzili go, najpóźniej do 29-01-2021 r.
Później zgłoszeni uczestnicy otrzymają następne porcje zadań.

Udział w kursie jest bezpłatny

jak wspomniałem wyżej. W zamian proszę jedynie o wypełnienie krótkiej ankiety, po ogłoszeniu wyników Matury.

Chęć udziału

w kursie zgłasza wyłącznie uczeń dorosły albo rodzic (opiekun prawny) ucznia niepełnoletniego, poprzez wypełnienie i wysłanie odpowiedniego formularza: