to dla Ciebie okazja do osobistego spotkania z jednym z prekursorów współczesnej edukacji matematycznej, współautorem najlepszego podręcznika do matematyki w Europie, pasjonatem matematycznych pretekstów i kształcenia umiejętności matematycznych oraz doświadczonym nauczycielem matematyki.
Możesz tam poznać wiele możliwości kształcenia umiejętności matematycznych – tej najważniejszej, a jednocześnie najtrudniejszej do wykształcenia, części edukacji matematycznej – u uczniów szkół w każdym wieku i u najstarszych przedszkolaków.
Jeżeli szczególnie interesuje Cię przygotowanie do Egzaminu ósmoklasisty lub do Matury, to możesz bezpośrednio zapytać o udział w intensywnym kursie przygotowującym do Egzaminu ósmoklasisty albo do Matury,
w którym możesz uczestniczyć z dowolnego miejsca na świecie.
To systematyczne, cotygodniowe powtarzanie wiedzy z całej dotychczasowej nauki szkolnej – opowiedzianej inaczej podczas tego kursu – i taktyka rozwiązywania zadań egzaminacyjnych.
Chętnie udzielimy Ci również informacji o bezpłatnych, pretekstowych, e-korespondencyjno-filmowych:
„Przygotowaniach diagnozujących do Egzaminu ósmoklasisty, z oceną szans rekrutacyjnych”
dla uczniów klas ósmych i siódmych szkół podstawowych
oraz
„Przygotowaniach diagnozujących do Matury z matematyki, z oceną szans rekrutacyjnych”
dla uczniów klas maturalnych i bezpośrednio przedmaturalnych.
Możesz też usłyszeć o jednym z najważniejszych narzędzi do kształcenia umiejętności matematycznych u osób w każdym wieku, a więc również przed egzaminami, czyli o ogólnopolskim Konkursie Matematyczne Preteksty, bo jest on też pełen matematyki opartej na sytuacjach wziętych z życia oraz m. in. tzw. „wiązek zadań” maturalnych.
Z przyjemnością opowiemy Ci również o jedynych na świecie, autorskich, pretekstowych kółkach matematycznych dla uczniów szkół podstawowych i dla uczniów szkół średnich,
które odbywają się zarówno w trakcie roku szkolnego, jak i w ramach Wakacyjnej Matematyki.
Możemy Ci też opowiedzieć o zajęciach wyrównawczych, dla uczniów szkół podstawowych i dla uczniów szkół średnich oraz o ich możliwościach wspierania np. Edukacji Domowej, bez zbytniego obciążania budżetu rodzin, dzięki odpowiedniej konstrukcji cen zajęć grupowych i rabatom dla dużych rodzin.
Nie wiem, czy wiesz, że kiedyś matematyka szkolna była zupełnie inna, niż jest teraz.
Na przykład, w 1989 roku prawie nie było odniesień do sytuacji znanych Ci z życia, jak to jest często obecnie. Właśnie wówczas zaczęły powstawać ( we Wrocławiu 🙂 ) unikalne zadania, wyprzedzające wtedy swoją epokę.
I do dzisiaj stanowią one inspirację do radosnej twórczości matematycznej.
Właśnie te zadania, wraz z wieloma dodatkami, są zebrane w książce „Matematyczne Preteksty. 50 zadań”, którą możesz obejrzeć na Targach, a nawet kupić w specjalnej cenie targowej.
Autograf autora możesz otrzymać za miły uśmiech 🙂
Będziemy na Ciebie czekali przy stoisku Matematycznych Pretekstów:
w czwartek (30-11-2023, 12:00-19:00), piątek (01-12-2023, 11:00-19:00) i sobotę (02-12-2023, 11:00-19:00),przy stoisku nr 27 (druga alejka w lewo, od wejścia głównego),
w Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1), we Wrocławiu.
Do miłego zobaczenia 🙂
a chcesz otrzymywać bieżące informacje o projekcie Matematyczne Preteksty, to